שמי ענת פייזר ואני צלמת.

האהבה שלי לצילום היא תורשתית. קיבלתי אותה מאבא וסבא. בזמן שבשביל שניהם היה מדובר בתחביב, אני התאהבתי. והחלטתי שאני רוצה לחיות את ומהאהבה הזו.

למדתי צילום במנשר לאמנות, בוגרת המחלקה לצילום שנת 2010. כשאת כל 4 השנים ביליתי בצילום אנאלוגי ובחדר החושך. לומדת סבלנות, מתפלאת ומתאהבת בכל דימוי שעולה מהמים. מנסה לספוג כל מה שיש ללמוד מהבסיס לפני האילוץ המקצועי לעבור לצילום הדיגיטלי. במנשר גם גיליתי את צילום המזון. ראיתי צילום מזון בעבר, אבל במהלך הלימודים הבנתי מה צילום מזון מצריך. הבנתי שבישול טוב, האהבה לאירוח והרצון לגרום לאנשים עונג ושובע הוא משהו שמגיע ממקום עמוק בנשמה ובעיניי הוא יצירת אמנות.

לצד צילום מזון מצלמת גם מוצר, לייפסטייל, משפחה והריון.

 

צילום שולחן החג

 

גם היום בעידן האינסטנט, הצילום על כל תחומיו דורש המון סבלנות. אבל כשהצילום כל כך נגיש בכל סמאטרפון לפעמים האצבע כל כך מהירה ללחוץ ולצלם. הטיפ שלי אליכן הוא, קודם כל לפני הכל – החלטתן לתעד רגע במצלמה, נקו את העדשה שלכן מלכלוך. לא צריך להשתגע – קצה החולצה יספיק...

אחר כך, פשוט קחו הכל קצת יותר לאט. לא לשחרר ולפרסם לעולם את התמונה הראשונה שצילמתן. צלמו כמה תמונות. שנו זויות צילום: מהצד, מלמעלה, מהצד השני. שנו מיקום של האובייקט אותו אתן מצלמות – איפה שתכננתן ואז תעבירו אותו ליד החלון. אם זה אובייקט קטן לא יקרה לו כלום. ההיפך, יהיה לכן מגוון רחב יותר לבחור ממנו.

קרוב לוודאי שכולנו נצלם את שולחן החג שלנו ונשלח בוואטסאפ המשפחתי, נפרסם באינסטגרם ובפייסבוק. אז צלמו את השולחן מכמה זויות, עדיף כשמקור האור שלכן הוא מלמעלה או מהצד (נסו לוותר על הפלאש הנוראי של מצלמות הסמארטפון, השמש שלנו מדהימה, אור חלון זה דבר נפלא), שימו לב שהפריים שלכן ישר. אתן יכולות גם להתקרב ולצלם פרטים מסויימים בשולחן, למשל פרט מעריכת השולחן, סידור הפרחים ששמתן, תג השם המיוחד שיצרתן לאורחים שלכן וכד'.

אחרי

לפני

אחרי

לפני

עוד משהו חשוב הוא עיבוד התמונה. רוב התמונות שכולנו חושבות שהן מאוד יפות באינסטגרם – עברו עיבוד, ולו הקטן ביותר, הוא שם. ברוב האפליקציות שאנו משתמשות יש פונקציות מאוד ידידותיות לשימוש, איתן תוכלו לטפל בבהירות התמונה, ליישר אותה אם צריך, להוסיף פילטרים וכל מה שעולה על דעתכן. האפליקציה הראשונה (שיש לכולכם בסמארטפון...) אינסטגרם! ברגע שבחרתן את התמונה יש כל כך הרבה דרכים לערוך את התמונה לפני הפרסום. גלו אותה – היא נהדרת. האפליקציה השנייה (והאהובה עלי..) Snapseed – חינמית ונהדרת, מלאת פונקציות, פשוט לשבת ולהכיר אותה.

בקיצור, קחו את הכל קצת יותר לאט.

ענת פייזר צלמת 

anatpeis

anat.peiser@gmail.com

052-8461838

hagigiot@gmail.com

052-3849037