הפקת החג שלנו מתחילה בבחירת הצבעוניות שתלווה את עיצוב ההפקה- מהלוקיישן ועד שולחן החג. בחרנו ללכת על צבעים טבעיים, נעימים, שמביאים לקדמת הבמה את תחילת עונת האביב.

וממשיכה בבחירת לוקיישן קסום. אווירה כפרית, אביבית, קסומה, שחוגגת את הטבע ונותנת לו מקום להביא עצמו לידי ביטוי בדרכו שלו.

השלב הבא הוא עיצוב ה"כתר" של השולחן- הפרחים. בחרנו להשתמש בפרחים עונתיים המזוהים עם האביב, בשילוב עם קאלות לאפקט דרמטי ומרשים. צבעוניות הפרחים בוססה על התכתבות עם פלטת הצבעים שנבחרה, הטורקיז שעתיד להופיע לא מעט בעיצוב השולחן בהמשך, ונגיעות צהובות לניגודיות. 

התפריט שנבחר נועד לחגוג את התוצרת העונתית שמביא איתו האביב, ללא תחליפים, בעושר האמיתי שניתן למצוא בשווקים. נבחרו ירקות עונתיים חגיגיים כדוגמת האספרגוס, הזוקיני, אפונת הגינה, צנוניות וסלקים צבעוניים. יחד עם קטניות שמתאימות למי שאוכל בפסח והרבה שימוש באגוזים ורטבים מעניינים. בתמונה מוצג סלט העדשים השחורות על מצע נבטי צנוניות, פלחי צנוניות צבעוניות ופקאנים טבעיים ברוטב וויניגרט הדרים.

עתה פנינו ל"הלבשת השולחן"- אלמנט גרפי שיקשור את שאר המרכיבים- הלוקיישן, הפרחים והאוכל. ייצור מצע אחיד, וויזואלי, ועם זאת נוח מפני השימוש החד פעמי בו. בחרנו לעצב פלייסמנטים, תחתיות לכוסות ופתקיות הושבה מנייר ממוחזר.

התכתבנו עם עיצוב הלוקיישן בו התארחה ארוחת החג האביבית שלנו. שולחן האוכל הענק שרק מצפה לאירוח, כסאות ווינטג'ים, צבעוניות קירות טבעית וחמה, וויטרינה כפרית. מה צריך יותר מזה?

וכך, הוספנו שכבה על שכבה. עוד חוט ועוד רקמה. שרטטנו את ארוחת החג החלומית ופנטזנו את מי היינו מזמינות להסב בה. כי לארוחה כזו צריך לבחור את האורחים בפינצטה.  

hagigiot@gmail.com

052-3849037